Історія Слідчо-криміналістичного інституту




Історія Слідчо-криміналістичного інституту починається з вересня 1974 року, коли в складі Харківського юридичного інституту з метою вдосконалення організації навчального процесу й поліпшення якості підготовки фахівців було створено денний слідчо-криміналістичний факультет №3. У 2010 році факультет №3 було реорганізовано в Інститут підготовки слідчих кадрів для МВС України, а у 2016 – перейменовано у Слідчо-криміналістичний інститут.
Упродовж навчання студенти  проходять ознайомчу та виробничу практику, а також стажування в органах внутрішніх справ. З урахуванням специфіки майбутньої професії в Інституті викладаються спеціальні дисципліни: «Основи управління в органах внутрішніх справ», «Кваліфікація злочинів, досудове розслідування яких здійснюють слідчі органи внутрішніх справ», «Розслідування злочинів у сфері господарської діяльності», «Правові основи оперативно-розшукової діяльності», «Попередження злочинів», «Практикум зі складання процесуальних документів у кримінальних справах», «Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ» тощо. Студенти Інституту активно займаються науковою роботою, приймають участь у різноманітних наукових заходах. На базі Інституту разом з багатьма громадськими організаціями традиційно проводяться науково-практичні конференції, круглі столи та інші форуми. Найактивнішими учасниками наукової роботи серед студентів є Семенюк Т., Плевако А., Кошляк А., Ляшенко Е. та інші.
Інститут є колективним членом Харківської обласної організації ДФСТ «Динамо» України. Студенти Інституту мають вагомі спортивні досягнення. Ми пишаємося такими спортсменами, як Валерій Гончаров (чемпіон ХХVІІІ Олімпійських ігор з гімнастики), Олександр Гвоздик (бронзовий призер ХХХ Олімпійських ігор з боксу), Станіслав Ретинский (чемпіон світу з боротьби дзюдо), Євгенія Веремеєнко (неодноразова призерка чемпіонатів України зі спортивного орієнтування) та інші. Серед студентів інституту – чимало висококласних спортсменів, майстрів спорту, призерів різноманітних турнірів. У 2015 році Інститут посів перше місце у Спартакіаді серед факультетів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Студенти Інституту активно займаються в колективах художньої самодіяльності Університету, серед яких народна чоловіча хорова капела, жіночій вокальний ансамбль, студія танцю «Міріданс», театр української пісні та танцю «Розмарія», ансамблі бального та естрадного танців та ін. Серед найкращих учасників художньої самодіяльності Фандій І., Борисенко М., Луценко А., Мілейко К.
За час існування інституту його закінчили більше 13000 випускників, які успішно проходять службу у різних підрозділах МВС України, обіймають високі посади в органах державної влади й місцевого самоврядування, працюють на різних підприємствах, а також здійснюють адвокатську практику.